SFU’s landsledelse

SFU’s landsledelse består af daglig ledelse, landsmødevalgte ledelsesmedlemmer og suppleanter, der alle vælges på det årlige landsmøde, samt distriktssekretærer der vælges i SFU’s 16 distrikter.

SFU’s landsledelse træder sammen ca. 7 gange årligt til landsledelsesmøder. Forud for landsledelsesmøderne holder de enkelte distrikter forberedende møder, hvor de ting, der skal behandles på det kommende landsledelsesmøde diskuteres af medlemmerne. Distriktssekretæren tager medlemmernes synspunkter og ændringsforslag med til ledelsesmøderne.

LANDSLEDELSEN 2017-2018

Daglig ledelse

Navn: Mail: Telefon:
Jacob Klivager Vestergaard (Landsformand) jacob@sfu.dk 61305117
Esther Elmegaard Bæk (Landssekretær) esther@sfu.dk 52731158
Victor Emil Ottosen (Landskasserer) victor@sfu.dk 26288027

Landsmødevalgte ledelsesmedlemmer:

Navn: Mail: Telefon:
Astrid Aller astridaller@gmail.com 30283979
Astrid Carøe ac@sfu.dk 20110701
Christian Bak bak@sfu.dk 42319047
Emil Bøtcher Jensen emilboetcher@hotmail.com 29803206
Emma Sjørvad emma.sjorvad@gmail.com 40572061
Esther Rørbæk Hørby superhero.esther@gmail.com 21121552
Kasper Brink Mose kasper@sfu.dk 24655708
Mads Balslev Hansen balleslayer500@gmail.com 61263695
Miriam Kræpping Mouritsen miriamkmouritsen@gmail.com 25243009
Sofie Carlø sofie.roenholt@icloud.com 28147814
Søren Nørgaard  sn90soren@gmail.com  60739518
Tom H. Weinreich tomhjelmw@hotmail.com  23660351


Suppleanter:

Nr. Navn: Mail: Telefon:
1. Anton Vigen Smolarz anton@smolarz.dk 60835008
2. Tilde Malund Jensen tildemalundj@gmail.com 24462407
3.  Kasper Gubi Hald kaspergubi@gmail.com 93934193
4.  Rasmus Kappelgaard Gustafsson rasmus1398@gmail.com 61796797
5. Anna Ockelmann  a_ockelmann@hotmail.dk 60402092
6. Rune Bachmann pemfredo@gmail.com 28150364
7. Lasse Hjorthøj Jensen lassehjorthoj@gmail.com  20932912

Distriktssekretærer
FYN
Simon Skaaning Guldbrandsen
Tlf. 42 92 55 92
Simonguldbrandsen@outlook.com

KRONJYLLAND
Kontakt SFU’s landskontor
Tlf. 35 36 17 77
sfu@sfu.dk

KØBENHAVN
Amalie Bruun Jensen
Tlf. 30 52  20 52
amalie@brujen.dk

Ask Juncker Harsløf (FU)
Tlf. 23 60 96 53
askharslof@gmail.com

TREKANTEN
Jeppe Riis
Tlf. 20 40 67 52
j.riis1@hotmail.com

MIDTJYLLAND
Oscar O’Shea
Tlf. 30 49 50 22
osca0333@gmail.com

MIDTSJÆLLAND
Joakim Lindahl 
Tlf. 61 33 28 57
lindahl.joakim@gmail.com

David Raun Senderovitz
Tlf. 50 46 47 11
david.senderovitz@live.dk

NORDJYLLAND
Kathrine Jøhnk Carn
Tlf. 53 25 80 71
kathrinecarn@gmail.com

Johanne Sif Søndergaard
Tlf. 29 26 75 53
sinfsondergaardjensen@gmail.com

NORDKØBENHAVN
Helena Brandt Jensen
Tlf. 50 45 65 34
hele4267@gmail.com

Anna Amalie Kühne Kjær
Tlf. 25 74 12 67
aakk10@live.dk

NORDSJÆLLAND
Embla Mari Prien
Tlf. 22 97 00 23
aeble97@live.dk

Lucas Antonio Madsen
Tlf. 20 98 57 99
lucas.madsen@yahoo.dk

SYDVESTJYLLAND
Anders Oxenvad
Tlf. 26 27 89 54
a.oxenvad@gmail.com

SØNDERJYLLAND
Christina Møller
Tlf. 50 56 14 51
christinavmoeller@gmail.com

Katrine Liv Sørensen
Tlf. 26 37 09 98
katrine-liv@hotmail.com

STORSTRØM
Kontakt SFU’s landskontor
Tlf. 35 36 17 77
sfu@sfu.dk

VESTEGNEN
Pernille Hermansen 
Tlf. 51 89 39 80
pbhermansen@gmail.com

VESTJYLLAND
Alexander Trabjerg
Tlf. 20 69 73 77
alexandertrabjerg@gmail.com

VESTSJÆLLAND
Aske Carøe
Tlf. 21 30 11 24
aske-caroe@hotmail.com

ÅRHUS
Lasse Thang
Tlf.  60 24 38 52
lassethang@hotmail.com

Reklamer

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out / Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out / Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out / Skift )

Google+ photo

Du kommenterer med din Google+ konto. Log Out / Skift )

Connecting to %s