SFU’s udvalg 2017-2018

AKTIVISTEN

Redaktør: Anton Vigen Smolarz (Kontakt: Anton@smolarz.dk, Tlf. 60 83 50 08)

Øvrige medlemmer: Anders Oxenvad, Anna Kuhne Kjær, Esther Rørbæk Hørby, Hannah Hjort, Helena Vinther og Sofus Rønberg

DET FAGLIGE UDVALG (DFU)

Sekretær: Kasper Brink Mose (Kontakt: kasper@sfu.dk, tlf. 24655708)

Øvrige medlemmer:   Bjarki Bjørn Hagesen, Esther Rørbæk Hørby, Nikoline Ryde, Peter Christensen og Sofie Rønholt Carlø.

FEMINISTISK UDVALG (FEMU)

Sekretær: Ronja Rose Ravnskov (Kontakt: ronja.ravnskov@gmail.com, tlf. 41573513)

Øvrige medlemmer: Christopher Emil Bredsgaard Ilfeldt, Emilie Esmann, Josefine Ingerslev og Toke Ulstrup

INTERNATIONALT UDVALG (IU)

Sekretærer: Rune Bachmann (Kontakt: pemfredo@gmail.com, tlf. 28150364) og Sofus Malte Rønberg (Kontakt: sofusroenberg@gmail.com, tlf. 28696896)

Øvrige medlemmer: Anna Amalie Kuhne Kjær, Anna Brændemose, Astrid Carøe, Kira Marie Peter-Hansen og Sigurd Agersnap

KOMMUNIKATIONSUDVALG (KU)

Sekretær: Tilde Malund Jensen (Kontakt: tilde@sfu.dk, tlf. 24462407)

Øvrige medlemmer: Jeppe Riis og Gitte Bjørndal Velling

RESEARCHENHEDEN

Sekretær: Rasmus Kappelgaard Gustafsson (Kontakt: rasmus1398@gmail.com, tlf. 61796797)

Øvrige medlemmer: Christian Vedel og Peter Møller Nielsen

SKOLINGSUDVALG (SKU)

Sekretær: Gitte Bjørndal Velling (Kontakt: gitte_velling@hotmail.com, Tlf. 22 20 49 41)

Øvrige medlemmer: Astrid Aller, Claudia Simoni, Johanne Buus Mosegaard, Kathrine Jønck Carn og Sofie Lippert Troelsen

 

UDDANNELSESPOLITISK UDVALG (UPU)

Sekretær: Tom Weinreich (Kontakt: tomhjelmw@hotmail.com, Tlf. 23 66 03 51)

Øvrige medlemmer:  Anna Kuhne Kjær, Emil Bøtcher Jensen, Kasper Lindquist og Lise Bæk

 

 

 

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out / Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out / Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out / Skift )

Google+ photo

Du kommenterer med din Google+ konto. Log Out / Skift )

Connecting to %s